Premiera monodramu Ewy Błaszczyk

Kilkadziesiąt występów rocznie. Niezliczona ilość kilometrów. Kilka kontynentów. Zawsze sama. Nazywa się Tamara Biakow i jest drugą po Rosie Raisie najsłynniejszą żydowską śpiewaczką operową. Pochodzi z warszawskiej Pragi, z domu przy ulicy Targowej. W latach 60. tych XX wieku trafia do Ameryki. Na pierwszym miejscu listy przebojów króluje “Hello Dolly” Louisa Armstronga, o czym Tamara dowiaduje się jeszcze na lotnisku. Jest poraniona – całe życie zakopywała trumny. Tworzy z nich kopce, w których się zapada. Czy Biakow uda się odciąć od tragicznej przeszłości i odnaleźć ukojenie w Nowym Świecie? Czy zatriumfuje?
W rolę tytułową wciela się charyzmatyczna Ewa Błaszczyk, kreśląca poruszającą opowieść o pamięci, tożsamości i historii, którą niesie każdy z nas. Sceniczny portret Tamary Biakow to rzecz o notorycznym zabijaniu przeszłości. O kacie i ofierze w jednym ciele – głodnym, złym, zazdrosnym, gryzącym, pożądającym ciele. O ranach w sercu i tych na umyśle.

Informacje o spektaklu i bilety w Muzeum Powstania Warszawskiego tutaj

Przedstawienie jest koprodukcją Teatru Studio oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Próba dla mediów - 27 lipca (wtorek), o godz. 13.00
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, Warszawa

Spektakle w Muzeum Powstania Warszawskiego
2–5 sierpnia (poniedziałek–czwartek) godz. 20.00

Spektakle w STUDIO - 25–26 września

Więcej informacji o terminach spektakli w kalendarium.
 
Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
„Ewa” Ewa Błaszczyk-Janczarska
Spektakl jest koprodukcją Teatru Studio oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Prapremiera spektaklu: 1 sierpnia 2021 roku, Muzeum Powstania Warszawskiego

Fotografia tytułowa: Krzysztof Bieliński