Pozwól mi spróbowac jeszcze raz

WYKONAWCY:
Ewa Błaszczyk
Piano: Marcin Partyka
Gitara: Andrzej "e-moll" Kowalczyk

Saksofon: Sebastian Feliciak
Śpiew: Marianna Janczarska

Zawartość albumu:
Życie to krótki sen - słowa: Stanisław Sojka; muz: Stanisław Sojka
If you want me
Osobno

Niepokój - słowa: Agnieszka Osiecka; muz: Jerzy Satanowski
Pocałunki - słowa: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska; muz: Zygmunt Konieczny
Gwiazdy - słowa: Jan Twardowski; muz: Hadrian Tabęcki
Bruno Schulz - słowa i muz: Jacek Kleyff
Wenn ich mir was wunschen durfte
Jeżeli jest - słowa: Agnieszka Osiecka; muz. i aranż: Janusz Bogacki
Konie - słowa: Agnieszka Osiecka; słowa i muz: Włodzimierz Wysocki
Modlitwa III - słowa: Ryszard Riedel
Nocnoautobusowa - słowa i muz: Jacek Kleyff
Rydym
A ile - słowa i muz: Jacek Kleyff
Cicho, cichuteńko - słowa: Dorota Czupkiewicz; muz: Jerzy Satanowski
Głowa jak walizka

Od wielu lat, Ewa Błaszczyk pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych postaci zarówno w polskim kinie jaki i na scenie muzycznej. We wszystko co robi, wkłada maksimum zaangażowania i to powoduje, że nie sposób pozostać wobec jej twórczości obojętnym. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” to zapis spektaklu pod tym samym tytułem. Wśród piosenek na niej zawartych słuchacze znajdą między innymi kompozycje z repertuaru Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Album promuje piosenka „Modlitwa III” znana z wykonania zespołu Dżem.


Piosenka Marleny Dietrich obok piosenek Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki czy kompozycji z filmu „Once”. Przy pierwszym zetknięciu, taka kombinacja może wydawać się zaskakująca, ale kiedy posłucha się tego albumu w całości, wszystko nabiera sensu i znaczenia. Każda piosenka jest tu po coś, każdy tekst opowiada historię, która znajduje odpowiedź w kolejnych tekstach. I pomimo różnorodności, wszystko tworzy spójną całość. Ewa Błaszczyk opowiada o sprawach z pozoru intymnych i osobistych, ale jednak uniwersalnych i zrozumiałych dla każdego. „Piosenka Marleny Dietrich, zaśpiewana w języku niemieckim, jest tu po to, żeby uświadomić nam, że bez względu na to, gdzie się rodzimy i kim jesteśmy zawsze mamy wybór i do nas należy decyzja jak się zachować w danej sytuacji”. Kolejnym elementem, który decyduje o jednolitym charakterze albumu, jest znakomicie zaaranżowana warstwa muzyczna. Całość brzmi nowocześnie i klasycznie zarazem. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” jest w dużym stopniu oparta na spektaklu muzycznym, który miał premierę w styczniu 2015 roku i jest aktualnie grany w całej Polsce. Piosenką, promującą album jest „Modlitwa III”. Kompozycja ważna dla bardzo wielu ludzi. Z różnych względów. Dla fanów Ryszarda Riedla i zespołu Dżem to bardzo mocne, szczere wyznanie wybitnego, obdarzonego niespotykaną charyzmą wokalisty. Dla Ewy Błaszczyk, deklaracja osoby, która czuje, że mogłaby zrobić więcej. Pomimo trudności, problemów i niesprzyjających okoliczności – wierzy, że warto było się starać i walczyć. Piosenka pochodzi z płyty, która powstała po sukcesie spektaklu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Nie przypadkiem właśnie te słowa Ryśka Riedla stały się tytułem zarówno w wersji scenicznej jak i tej na płycie. „Modlitwa III” zamyka wszystko w idealną klamrę, podsumowuje i nadaje sens wszystkim pozostałym piosenkom.
Podobnie jak w przypadku większości projektów Ewy Błaszczyk, część dochodów ze sprzedaży płyty przeznaczona będzie na wsparcie fundacji Akogo?

Oficjalna premiera albumu odbyła się 26 października 2015 roku w Teatrze Studio podczas recitalu "Pozwól mi spróbowac jeszcze raz"
Wydawca albumu Wytwórnia Muzyczna MTJ: www.mtj.pl
Płyta do nabycia tutaj: http://www.empik.com/pozwol-mi-sprobowac-jeszcze-raz,p1117304751,ebooki-i-mp3-p
Autor zdjęcia okładki albumu - Olga Majrowska
Autor zdjęć z recitalu - ks. Wojciech Drozdowicz