Za niebieskimi drzwiami

Twórcy:
Reżyser: Mariusz Palej
Scenariusz: na podstawie książki Marcina Szczygielskiego "Za niebieskimi drzwiami" - Katarzyna Stachowicz-Gacek, Magdalena Nieć, Adam Wojtyszko
Muzyka: Michał Szablowski
Zdjęcia: Witold Płóciennik

Kierownik produkcji: Renata Marszewska
Postprodukcja obrazu: Alien FX, Ryszard Rogocki
Montaż: Urszula Dutka
Scenografia: Katarzyna Sobańska
Kostiumy: Barbara Sikorska-Bouffał, Julia Bouffał
Dźwięk: Mariusz Bielecki
Produkcja: TFP
Koprodukcja: Fremantle Media, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound, Odra Film
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Dolnośląski Fundusz Filmowy
Dystrybucja: Mówi Serwis

Obsada:
Ciotka Agata: Ewa Błaszczyk
Łukasz: Dominik Kowalczyk
Mama Łukasza: Magdalena Nieć

Krwawiec: Michał Żebrowski
Cybulska: Teresa Lipowska
Lekarz: Adam Ferency
Monia: Sara Ługowska
"Zgryz": Oskar Wojciechowski
"Pchełka": Jakub Gawarecki
Pielęgniarka: Gracja Niedźwiedź
Pielęgniarka: Justyna Sieńczyłło
Tata Łukasza: Marcel Sabat
Taksówkarz: Tomasz Matusiak

Ewa Błaszczyk o roli: "Gram tam ciotkę Agatę, która opiekuje chłopcem, w którego to wyobraźni i głowie dzieje się cały ten film. Właściwie jestem postacią wymyśloną, wykreowaną przez jego wyobraźnię. Bardzo ciekawe w tej roli było to, że moja bohaterka się zmienia, że przeżywa jakieś transformacje".

Film "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.


Idąc na ten film do kina, widzowie będą mogli jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk - „Akogo?” Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji „Akogo?”.

Film wyprodukowało TFP we współpracy z: Telewizją Polsat, Fremantlemedia Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odrą Film. Film współfinansowany jest przez PISF. W rolach głównych występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency. Oglądając ten film wspomagasz fundację “Akogo?” Ewy Błaszczyk. Aby wesprzeć ten cel, honorowy patronat nad filmem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.