Ewa Błaszczyk – Płaszczyk dla Błaszczyk - cały wywiad

Zapraszamy do obejrzenia dwóch części wywiadu a właściwie rozmowy z Ewą Błaszczyk, którą przeprowadziła dziennikarka i współautorka książki „Lubię żyć” Agnieszka Siegert.

Scenariusz i reżyseria: Maja Radecka i Emilia Kot
Zdjęcia i montaż: Jurek Walecko
Zdjęcie: Olga Majrowska (www.olgamajrowska.com)
Oprawa graficzna: Tomo Żyżyk
Mat. video: ks. Wojciech Drozdowicz (użyte fragmenty pochodzą z recitalu Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”)
Utwór: „Modlitwa III”, sł. Ryszard Riedel, muz. Paweł Berger, wykonawca: Ewa Błaszczyk, piosenka pochodzi z albumu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”
 Od wielu lat, Ewa Błaszczyk pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych postaci zarówno w polskim kinie jaki i na scenie muzycznej. We wszystko co robi, wkłada maksimum zaangażowania i to powoduje, że nie sposób pozostać wobec jej twórczości obojętnym. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” to zapis spektaklu pod tym samym tytułem. Wśród piosenek na niej zawartych słuchacze znajdą między innymi kompozycje z repertuaru Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Album promuje piosenka „Modlitwa III” znana z wykonania zespołu Dżem. Podobnie jak w przypadku większości projektów Ewy Błaszczyk, część dochodów ze sprzedaży płyty przeznaczona będzie na wsparcie fundacji Akogo? Oficjalna premiera albumu odbędzie się 26 października w Teatrze Studio.