Aktualności

Dzisiaj premiera prasowa spektaklu WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE

21 stycznia 2018

21 stycznia odbędzie się premiera prasowa spektaklu WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE Christophera Duranga w reżyserii Macieja Kowalewskiego. W obsadzie: Ewa Błaszczyk, Jowita Budnik/Małgorzata Rożniatowska, Marianna Janczarska, Dorota Landowska, Maciej Kowalewski i Wojciech Zieliński.

Więcej informacji tutaj.Ewa Błaszczyk w programie Kulturalni

21 stycznia 2018

Zapraszamy do obejrzenia programu Kulturalni, który został wyemitowany 19.01.2019, na antenie TVP Polonia. Od 10'38" zaczyna się materiał o Ewie Błaszczyk.

Materiał dostępny tutaj.Premiera spektaklu WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE

12 stycznia 2018

21 stycznia odbędzie się premiera prasowa spektaklu WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE Christophera Duranga w reżyserii Macieja Kowalewskiego. W obsadzie: Ewa Błaszczyk, Jowita Budnik/Małgorzata Rożniatowska, Marianna Janczarska, Dorota Landowska, Maciej Kowalewski i Wojciech Zieliński.

"Sztuka Duranga ma delikatność i misterność czechowowskich konstrukcji, tak bliskich polskiemu widzowi i jednocześnie rozmach brodwayowskich produkcji, które gwarantują sukces u każdej publiczności. Jedną z jej najważniejszych wartości są pełnowartościowe, dramatyczne i jednocześnie komediowe role, które w tej obsadzie zachwycą. Dla mnie jest to materiał na prawdziwe widowisko zrobione z dbałością o słowo, frazę i klarowną, linearną fabułę, dające szansę na pokazanie teatru w jego najszlachetniejszej współczesnej formie. To piękna sztuka o najważniejszych wartościach życia, wzruszająca, smutna, sentymentalna i bardzo, bardzo mądrze śmieszna" - powiedział Maciej Kowalewski, reżyser spektaklu.

Zapraszamy na pokaz przedpremierowy 14 stycznia i na spektakle od 16 do 21 stycznia oraz od 23 do 25 lutego. Bilety, opis spektaklu oraz terminy dostępne tutaj.40-lecie pracy artystycznej

27 grudnia 2018

27 grudnia, w warszawskim Teatrze Studio miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Podczas 50. spektaklu "Oriana Fallaci. Chwila w której umarłam" Ewa Błaszczyk świętowała 40-lecie pracy artystycznej. Aktorka, wraz z autorem tekstu Remigiuszem Grzelą zostali uhonorowani Nagrodą Literacką im. Leopolda Staffa, którą obojgu wręczył Jacek Mikołajewski.
Po spektaklu mnóstwo było kwiatów, rozmów i serdeczności, a wszystko w przepięknej jubileuszowej atmosferze.
Zdjęcia - Marta Sputowska/Teatr StudioPremiera filmu Fuga

4 grudnia 2018

Alicja straciła pamięć. Z dala od domu i rodziny zbudowała nową siebie niezależną i bezkompromisową. Alicja wraca po dwóch latach do swojego poprzedniego życia. Jej rodzina oczekuje, że na powrót odnajdzie się w roli żony, matki i córki. Alicja nie pamięta miłości do rodziny. Mąż i syn nie rozpoznają kobiety, która wygląda znajomo, ale zachowuje się jak ktoś obcy. Czy przypomnienie sobie dawnego uczucia jest niezbędne do bycia szczęśliwym?
Relacja z premiery TUTAJ1983 - uroczysta premiera serialu

30 listopada 2018

Lata po ataku terrorystycznym z 1983 r. student prawa i oficer śledczy odkrywają spisek, przez który Polska stała się krajem policyjnym, a żelazna kurtyna nie upadła.

1983 to bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych seriali jesieni. W końcu Netflix po raz pierwszy wyprodukował w naszym kraju serial. Wszyscy wiemy, że platforma tworzy seriale z powodzeniem poza USA, więc poziom oczekiwania jedynie rósł.
Relacja z premiery TUTAJMetafizyka dwugłowego cielęcia premiera w Los Angeles

29 listopada 2018

W Los Angeles odbyła się kalifornijska premiera spektaklu
To historia podróży neurotycznego chłopca i jego rodziny z Nowej Gwinei przez Sydney na pustynię, która odczytywana w otoczeniu kalifornijskiej Doliny Śmierci, staje się czymś realnym, w zasięgu ręki.
13 grudnia 2018 - prezentacja spektaklu podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie.
15 lutego 2019 - warszawska premiera w STUDIO teatrgalerii.
Więcej informacji TUTAJ

fot. Oskar Sadowski - Teatr StudioMedal św. Jerzego

15 październik 2018

15 października br., w Krakowie, odbyło się uroczyste wręczenie Medalu św. Jerzego, przyznanego p. Ewie Błaszczyk oraz Fundacji „Akogo?”.
Medal św. Jerzego to nagroda przyznawana, od 25 lat, przez środowisko „Tygodnika Powszechnego” za „walkę ze smokiem nieczułości, obojętności i upartą walkę o dobro w życiu społecznym”.

Laureatami do tej pory były osoby świeckie i duchowne, których łączyła wrażliwość na los „wykluczonych, zapomnianych, słabych i bezbronnych”.

Uroczystości rozpoczęły się w bazylice św. Floriana, Mszą św., którą celebrował ks. Adam Boniecki MIC – redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” oraz przewodniczący kapituły Medalu. Dalsza część wydarzenia miała miejsce w krakowskim Centrum Manggha.

Gratulacje


W imieniu p. Ewy Błaszczyk, Medal odebrała jej córka, p. Marianna Janczarska, odczytując list od swojej mamy do zebranych.

Zapraszamy również do przeczytania relacji z wręczenia nagrody, na stronie Tygodnika Powszechnego: https://www.tygodnikpowszechny.pl/medale-sw-jerzego-2018-wreczone-155753

Wielka Gala Gwiazd Plejady

29 maj 2018

Pani Ewa Błaszczyk, Prezes fundacji „Akogo?”, została nagrodzona „Super Gwiazdą Plejady” za działalność charytatywną.
https://plejada.pl/wideo/emma-kiworkowa-i-ewa-blaszczyk-nagrodzone-super-gwiazda-plejady/h1v9p7g

Osoby Wysokiej Reputacji

24 maj 2018

Pani Ewa Błaszczyk, Prezes Fundacji „Akogo?”, otrzymała nagrodę dla „Osoby Wysokiej Reputacji”.
Z inicjatywy Fundacji „Premium Brand”, w dniu 23 maja br., odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników badania reputacji marek i firm oraz wręczenie nagród dla Marek, Firm i Osoby Wysokiej Reputacji.
www.premiumbrand.com.pl

Autografy

23 maj 2018

W ramach Nocy Muzeów 2018 Polska Akademia Nauk Zakład Działalności Pomocniczej w Warszawie zorganizowała cykliczną wystawę: Autografy. Wśród zaprezentowanych sylwetkek kolejnych najwybitniejszych Polskich twórców i naukowców zaprezentowana została także sylwetka Ewy Błaszczyk

Informacje o spektaklach

14 marzec 2018

Ewa Błaszczyk zaprasza na spektakl monodramu "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam"


14.04.2018 / sobota / godz. 18:00 - Starogardzkie Centrum Kultury, Sala widowiskowa SCK
W sobotę 14 kwietnia o godz. 18:00 zobaczymy monodram „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w reżyserii i wykonaniu Ewy Błaszczyk do tekstu Remigiusza Grzeli. Tego samego wieczoru ten ceniony pisarz i dziennikarz odbierze medal „Za zasługi dla Starogardu Gdańskiego”. W niedzielę 15 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się promocja książki „Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska” i spotkanie z jej autorem Remigiuszem Grzelą, które poprowadzi Barbara Szczepuła.
Cena biletu: 50 PLN

22.04.2018 / niedziela / godz. 17:00 - Centrum Kultury Agora
Monodram Ewy Błaszczyk w ramach 19. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich.
Bilety w sprzedaży:
przedsprzedaż: 60 PLN, w dniu spektaklu: 65 PLN
online na ticketmaster.pl >>> oraz w kasie CK Agora
zniżki: UrbanCard Premium: -20%

14.05.2018 / poniedziałek / Gdynia - Teatr Muzyczny - niebiletowany
Monodram Ewy Błaszczyk „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” i spotkanie z Ewą Błaszczyk, które poprowadzi Remigiusz Grzela.
Plus książka „Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska”.

25 oraz 26 maja 2018 / piątek oraz sobota / Teatr Stary - Lublin
25 maja 2018 - piątek godz. 19.00 bilety
26 maja 2018 - sobota godz. 19.00 bilety

Ewa Błaszczyk w składzie Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl

19 stycznia 2018

Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego 26 IX 2017 r. powołał p. Ewę Błaszczyk w skład Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl w kadencji 2017-2021.

Ewa Błaszczyk w sztafecie poprzedzającej Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018!

11 stycznia 2018

PjongCzang 2018 Ewa Błaszczyk w sztafecie poprzedzającej Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018! Prezes Fundacji „Akogo?” – p. Ewa Błaszczyk, znalazła się w gronie osób, które miały zaszczyt 8 stycznia br. reprezentować nasz kraj podczas pochodu/biegu „ognia olimpijskiego” jako „niosący pochodnię”, przed Igrzyskami PyeongChang 2018.

Ogień Olimpijski przebędzie setki kilometrów w Republice Korei (Korea Południowa), zanim dotrze do PyeongChang. Podróż ognia będzie trwała 101 dni, od 1 listopada do 9 lutego. Nieść go będzie 7500 osób!

Reprezentantami delegacji naszego kraju byli:
Lidia Małgorzata Linda, Agnieszka Osytek, Natalia Grażyna Hatalska-Woźniak, Małgorzata Antonina Szumska, Natalia Olga Kulesza, Barbara Bogusława Sołtysińska, Dagmara Jadwiga Skalska, Joanna Jędrzejczyk, Marek Zdzisław Kamiński, Sylwia Anna Nabywaniec, Michał Krzysztof Pol, Ewa Błaszczyk-Janczarska, Artur Marek Żmijewski, Monika Sajkowska, Michał Kanownik, Jolanta Okuniewska, Artur Kurasiński, Janina Maria Ochojska-Okońska.

Pochodnia olimpijska, którą niosła p. Ewa Błaszczyk, już niedługo zostanie wystawiona na charytatywną licytację. Dochód z aukcji w całości zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji „Akogo?”.
Wkrótce szczegóły!

Ewa Błaszczyk została laureatką Nagrody za wolność w kulturze im. Przemysława Gintrowskiego

11 grudnia 2017

11 grudnia 2017 roku, w Teatrze Polskim w Warszawie Ewa Błaszczyk została laureatką Nagrody za wolność w kulturze im. Przemysława Gintrowskiego.
Wyróżnienie przyznawane jest przez Kapitułę, w skład której wchodzą m.in. członkowie rodziny barda, jego bliscy i przyjaciele, ludzie sztuki i dziennikarze związani z kulturą.
Nagroda Fundacji im. Przemysława Gintrowskiego, wręczana jest osobom – twórcom i artystom, którzy w swojej drodze twórczej są wierni swoim zasadom i nie idą na kompromis ze światem.

Lider z powołania 2017

25 październik 2017

Pani Ewa Błaszczyk otrzymała nominację w programie Lider z powołania 2017 - w uznaniu zasług za szerokie osiągnięcia na polu artystycznym oraz społecznym.
Ideą programu jest wyłonienie zaangażowanych oraz charyzmatycznych menadżerów - liderów w różnych dziedzinach: na polu społecznym, w kulturze i sztuce, sporcie, gospodarce, biznesie, w celu promowania pozytywnych postaw oraz rozwoju synergii reprezentowanych środowisk.
Program jest dedykowany m.in. dla: gospodarzy miast, osób na stanowiskach zarządczych w przedsiębiorstwach, ośrodkach kulturalnych, sportowych, naukowych, założycieli organizacji charytatywnych.

Złoty Laur Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie

4 październik 2017

W dniu 3 października br. Pani Ewa Błaszczyk otrzymała wyróżnienie – Złoty Laur Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Wyróżnienie zostało przyznane decyzją Senatu w kwietniu br., a wręczone wczoraj podczas uroczystości 10 –lecia wydziału.

Orły WPROST 2017

30 czerwiec 2017

W dniu 29 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych nagród Orły WPROST 2017 regionu mazowieckiego. Kolegium Redakcyjne wyróżniło m. in. Panią Ewę Błaszczyk, za „Budzik”.

Medal PAN im. Tadeusza Kotarbińskiego

10 maj 2017

10 maja br., w Domu Zjazdów i Konferencji PAN, w Pałacu w Jabłonnie, odbyła się uroczystość wręczenia Medalu PAN im. Tadeusza Kotarbińskiego, w uznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie organizacji i zarządzania.
Laureatami 12 edycji Medalu im. Tadeusza Kotarbińskiego zostali: prof. Stanisław Sudoł, Ewa Błaszczyk, Adam Nawałka i narodowa reprezentacja Polski w piłce nożnej oraz Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne S.A.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Medal PAN im. Tadeusza Kotarbińskiego

10 maj 2017

10 maja br., w Domu Zjazdów i Konferencji PAN, w Pałacu w Jabłonnie, odbyła się uroczystość wręczenia Medalu PAN im. Tadeusza Kotarbińskiego, w uznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie organizacji i zarządzania.
Laureatami 12 edycji Medalu im. Tadeusza Kotarbińskiego zostali: prof. Stanisław Sudoł, Ewa Błaszczyk, Adam Nawałka i narodowa reprezentacja Polski w piłce nożnej oraz Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne S.A.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Businesswoman & life

24 kwiecień 2017

W dniu 22 kwietnia br., redakcja magazynu „Businesswoman & life” zaprosiła nas na uroczystą galę rozdania statuetek w konkursie „VI Polish Businesswomen Awards”. W kategorii „Wybitna osobowość” jedną z trzech nagrodzonych została Pani Ewa Błaszczyk.

Osobowość Roku Warmii i Mazur

31 marzec 2017

"(...)W podziękowaniu za wielki wkład w pomoc dzieciom i dorosłym pozostającym w śpiączce, Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu uhonorował Panią Ewę Błaszczyk tytułem „Osobowość Roku Warmii i Mazur” za 2016 r.
Od 1994 r. Warmińsko – Mazurski Klub Biznesu przyznaje co roku tytuł „Osobowość Roku Warmii i Mazur”, pragnąc w ten sposób uhonorować wybitne osobowości nie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, które wyróżniły się w sposób szczególny na niwie kultury, nauki, działalności społecznej i politycznej.

W poprzednich latach podczas Gali uroczyście odebrały statuetki między innymi takie osobowości, jak: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, prezydent Lech Wałęsa, komisarze Janusz Lewandowski i Danuta Hűbner, marszałek Maciej Płażyński, premierzy: Leszek Balcerowicz i Grzegorz Kołodko, a także prof. Zbigniew Religa.(...)"

Podziękowania dla Stacji Muzeum

22 marzec 2017

Dziękuję Stacji Muzeum za nieodpłatne udostępnienie wnętrza Salonki Bieruta i jednostek taboru, znajdujących się w Skansenie Lokomotyw (ul. Towarowa 3 Warszawa), w celu realizacji zdjęć. Sesja posłuży wypromowaniu akcji wsparcia Kliniki „Budzik” dla dzieci i dorosłych. Dziękuję firmie Cholewiński, jednemu ze sponsorów Fundacji „Akogo?”, za użyczenie rekwizytów do sesji.
Stacja Muzeum

Specjalna Perła dla specjalnej kobiety

13 marzec 2017

Już od kilku lat Kapituła Konkursu Pereł Dermatologii Estetycznej przyznaje szczególną nagrodę kobietom, które swoją postawą i osobowością wzbogacają naszą rzeczywistość, inspirują, motywują i pozwalają spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy. W roku 2016 tą niezwykłą Perłą została uhonorowana Ewa Błaszczyk, prezes fundacji Akogo?, wyjątkowa kobieta, aktorka i pieśniarka. Wyróżniona przez Kapitułę Konkursu Perły Dermatologii Estetycznej i Zarząd Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych za hart ducha, siłę charakteru i haust pozytywnej energii. http://www.derma-news.pl/images/com_arismartbook/download/105/nr_2016_60.pdf

Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku

11 marzec 2017

9 marca 2017, podczas uroczystej gali w Budynku Senator, w Warszawie, ogłoszono wyniki ósmej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.
Nagrodę specjalną otrzymała Ewa Błaszczyk, współzałożycielka Fundacji „Akogo?”, której niebywałe osiągnięcia w sferze społecznej, wykraczają poza kryteria określone w regulaminie konkursu.

Bizneswoman Roku to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet, w którym od siedmiu lat honorowane i doceniane są kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Wyróżnienie, poza prestiżem i satysfakcją, jest także okazją do nagłośnienia ich sukcesów. Kobiety coraz odważniej zdobywają różne obszary świata biznesu. Rozwijają firmy na skalę międzynarodową, sięgają po najwyższe stanowiska w korporacjach, angażują się w prospołeczne inicjatywy. W dalszym ciągu jednak, nie są widoczne w mediach. Inicjatywa Bizneswoman Roku powstała, by to zmienić.

Babska stacja

17 luty 2017

17 lutego 2017 w CHF Forum odbyło się spotkanie z Ewą Błaszczyk w ramach projektu Babska stacja.
Przystanek siódmy pt. Być kobietą i nie zwariować gościł Ewę Błaszczyk. Prowadząca spotkanie, p. Izabela Kochańczyk rozmawiała z Ewą o aktorskie, Fundacji AKOGO, pacjentach Budzików i byciu mamą.

Radosna Rodzina

16 luty 2017

16 lutego o godz. 14.00 w auli LO Radosna Rodzina w Piekarach, w ramach tzw. Godziny Duszpasterskiej, odbyło się spotkanie z p. Ewą Błaszczyk, aktorką teatralną i filmową, pieśniarką, założycielką i fundatorką Fundacji "Akogo?" mającej na celu pomoc osobom po ciężkich urazach mózgu, często przebywającym w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę "Budzik".

Uroczystość BENEMERENTI 2017

16 stycznia 2017

W dniu 14 stycznia br. odbyła się uroczystość BENEMERENTI 2017, organizowana przez Ordynariat Polowy w Wojskowej Akademii Technicznej.
Laureatem tegorocznego wyróżnienia została m.in. Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?". Biskup Polowy - bp Józef Guzdek wręczył wyróżnienie BENEMERENTI Fundacji "Akogo?", a następnie medale "Milito pro Christo": Ewie Błaszczyk - Prezes Fundacji, ks. Prał. Wojciechowi Drozdowiczowi, Prof. Wojciechowi Maksymowiczowi (stałe wsparcie dla Fundacji i współpraca przy tworzeniu kliniki "Budzik" dla dorosłych w Olsztynie), Panu Maciejowi Pirógowi (byłemu Dyrektorowi Centrum Zdrowia Dziecka).
Ponadto Ordynariat Polowy doceniając działalność Fundacji przekazał czek opiewający na kwotę 12 000 pln, na cele statutowe Fundacji "Akogo?".

Gość Wiadomości

27 grudzień 2016

Poniżej link do programu "Gość Wiadomości", z dn. 25.12.2016.
W materiale p. Krzysztof Ziemiec rozmawia z p. Ewą Błaszczyk. Świątecznie pozdrawiamy i zapraszamy do oglądania!
https://vod.tvp.pl/28124157/25122016

Nagroda Prezydenta RP dla społeczników

9 grudzień 2016

W dniu 9 grudnia br. odbyła się Uroczysta Gala Finałowa Nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego”.
Pani Ewa Błaszczyk była nominowana w kategorii: Człowiek – lider.

Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie: http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-dla-dobra-wspolnego/aktualnosci/art,3,prezydent-wreczyl-nagrody-dla-dobra-wspolnego.html

Recital "Pozwól mi spróbować jeszcze raz" w Teatrze Studio

28 listopad 2016

"Pozwól mi spróbować jeszcze raz" w Teatrze Studio 11 grudnia 2016 godzina 20.00
Bilety do kupienia TUTAJ
W swoim nowym recitalu w Teatrze Studio Ewa Błaszczyk opowiada swój los piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kleyffa...

Więcej o recitalu...

Ewa Błaszczyk Kobietą Sukcesu

28 listopad 2016

Pani Ewa Błaszczyk otrzymała specjalne wyróżnienie Kobieta Sukcesu Mazowsza 2016 za dokonania ponadregionalne.

"Za niebieskimi drzwiami" – PREMIERA!

4 listopad 2016
zdjęcie z filmu Za niebieskimi drzwiami

Już od dzisiaj w kinach w całej Polsce można obejrzeć niezwykły film - "Za niebieskimi drzwiami".
Zapraszamy!

Więcej o filmie tutaj: "Za niebieskimi drzwiami"

BENE MERITUS 2016 DOBRZE ZASŁUŻONY

26 wrzesień 2016

W dniu 24 września br., Prezes Fundacji „Akogo?” – Ewa Błaszczyk odebrała nagrodę przyznaną przez Kapitułę Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska – BENE MERITUS 2016 DOBRZE ZASŁUŻONY.
Nagroda została przyznana za „(...) stworzenie pierwszej w Polsce kliniki – wzorca leczenia i rehabilitacji dzieci po ciężkich urazach mózgu oraz determinację w inicjowaniu nowych rozwiązań systemowych i wdrażaniu nowatorskich programów naukowo- medycznych przeznaczonych dla pacjentów w śpiączce (...)”.
Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich.

Nadchodzące wydarzenia

2 wrzesień 2016

Lwów - 13.10.2016 - Koncert w ramach Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich POD WYSOKIM ZAMKIEM we Lwowie
Więcej informacji: http://www.filmlwow.eu

Kalisz - 13.11.2016 godz.: 17:00 - Recital w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Więcej informacji: http://ckis.kalisz.pl/wydarzenia-kalendarz/?date=2016-11-13
Bilety: 60 zł do 31.10. / od 01.11. - 70 zł
Kup bilet: http://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/ewa-blaszczyk-koncert/#buy-tickets

Wrocław - 3.12.2016 godz. 19.00 – Koncert w Sali Koncertowej Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10
Bilety: 75 i 90 zł
Dostępne w Radiu Wrocław oraz na eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl
Więcej informacji: http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/53235/Recital-Ewy-Blaszczyk

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

11 sierpień 2016
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

5 sierpnia 2016 roku Ewa Błaszczyk odebrała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego, nagrodę specjalną z okazji czterdziestolecia pracy twórczej, którą to nagrodą postanowiła podzielić się z Fundacją „Akogo?".

Wejść tam nie można - nowe wydanie bestsellerowej książki Ewy Błaszczyk i Krystyny Strączek

26 styczeń 2016

13 stycznia ukazało się w księgarniach nowe wydanie bestsellerowej książki Ewy Błaszczyk i Krystyny Strączek Wejść tam nie można, zawierające nowe opowieści o życiu, sztuce i Fundacji "Akogo?".
Czekając, aż się przebudzi. Historia Ewy Błaszczyk i Kliniki „Budzik”
Piętnaście lat temu, tuż po niespodziewanej śmierci męża, Ewę Błaszczyk dotknęła kolejna tragedia. Jej córka Ola zapadła w śpiączkę. Życie rodziny zmieniło się nie do poznania. Od tamtego dnia aktorka walczy o zdrowie córki i jej prawo do godnego życia. Walczy też o siebie.
Wejść tam nie można to przejmujący portret, w którym autorka opowiada o swojej barwnej drodze artystycznej, stosunku do spraw ważnych, trudnych i kontrowersyjnych. Przybliża życie osobiste, kulisy zakładania fundacji i tworzenia kliniki.

Ja wierzę, że cierpienia mają sens. Wiodą do jakiegoś celu. Już nawet zaczynam się do nich uśmiechać.

Ewa Błaszczyk – kobieta, matka, artystka. Występuje w teatrze, zagrała w dziesiątkach filmów w Polsce i za granicą. Założycielka Fundacji "Akogo?" i Kliniki „Budzik”. Zdaniem jej przyjaciół i znajomych jest osobą o niespotykanej sile.
Krystyna Strączek – (ur. W 1977 roku), redaktorka książek Ryszarda Kapuścińskiego Autoportret reportera i Rwący nurt historii, współautorka książek rozmów z o. Ksawerym Knotzem i bp Grzegorzem Rysiem. Na co dzień zajmuje się wychowywaniem dzieci.

Książkę można nabyć w internetowym sklepie Fundacji "Akogo?": http://akogo.pl/sklep/wejsc-tam-nie-mozna

Ewa Błaszczyk – Płaszczyk dla Błaszczyk - cały wywiad

18 listopad 2015

Zapraszamy do obejrzenia dwóch części wywiadu a właściwie rozmowy z Ewą Błaszczyk, którą przeprowadziła dziennikarka i współautorka książki „Lubię żyć” Agnieszka Siegert...

czytaj dalej...

Nowa płyta Ewy Błaszczyk - Pozwól mi spróbować jeszcze raz

22 październik 2015
zdjęcie plyty Pozwól mi spróbowac jeszcze raz

26 października o godzinie 19:00 w Teatrze Studio w Warszawie odbędzie się recital Ewy Błaszczyk "Pozwól mi spróbować jeszcze raz" podczas którego będzie miała miejsce premiera nowego albumu pod tym samym tytułem.
Wśród piosenek zawartych na płycie słuchacze znajdą między innymi kompozycje z repertuaru Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Więcej o płycie możecie Państwo przeczytać tutaj.
Bilety na wydarzenie można nabyć w teatrze studio lub online pod linkiem:
www.teatrstudio.pl/spektakle/245,pozw%C3%B3l-mi-spr%C3%B3bowa%C4%87-jeszcze-raz-recital-ewy-b%C5%82aszczyk
Zapraszamy.

Premiera płyty Pozwól mi spróbować jeszcze raz

Nagroda dla Pani Ewy Błaszczyk na gali VIP

19 październik 2015

17 października podczas Gali VIP, jedną z nagród otrzymała Pani Ewa Błaszczyk – aktorka, Prezes Fundacji „Akogo?”.
Ideą Gali VIP jest promowanie prawdziwej jakości, zarówno w biznesie, kulturze, ochronie zdrowia czy samorządach. Wykorzystując narzędzie, jakim jest medialne i niezwykle uroczyste wydarzenie, redakcja wypełnia misję popularyzowania w społeczeństwie jakości i jej zwycięstwa nad bylejakością pięciominutowych trendów. Zadaniem Gali jest również ukazanie „bohaterów” naszej społeczności, którzy na co dzień budują sukces zarówno w kraju jak i za granicą tworząc pozytywny wizerunek naszego kraju. Laureaci nagrody wywodzą się z grupy ludzi nauki, właścicieli firm, zarządców podmiotów publicznych, autorów niebanalnych i luksusowych produktów, usług czy wysokiej klasy firm, mistrzów i pasjonatów sztuki filmowej, teatralnej czy muzycznej.
Cykliczna uroczystość podsumowuje trwającą niemal rok współpracę kapituły „Gali VIP” z czytelnikami VIP Magazynu w ten sposób wyłaniając laureatów statuetek VIP.

Nowy singiel Ewy Błaszczyk - Modlitwa III

12 październik 2015

Od wielu lat, Ewa Błaszczyk pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych postaci zarówno w polskim kinie jaki i na scenie muzycznej. We wszystko co robi, wkłada maksimum zaangażowania i to powoduje, że nie sposób pozostać wobec jej twórczości obojętnym. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” promowana przez piosenkę "Modlitwa III", to zapis spektaklu pod tym samym tytułem...

czytaj dalej...

1945. Wojna i pokój" premiera książki

22 kwiecień 2015

22 kwietnia odbyła się premiera książki Magdaleny Grzebałkowskiej pod tytułem "1945. Wojna i pokój"
Spotkanie odbyło sie pod tytułem: JAK JEST KONIEC WOJNY, TO CAŁUJESZ SIĘ Z KIM POPADNIE
Rozmowę o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia prowadził Michał Nogaś

Rok 1945, miałam dziewięć lat. Czytam książkę Magdaleny Grzebałkowskiej zdumiona, jak mało wiem o tej chwili między straszną wojną a niepewną nadzieją. A co wiedzą urodzeni ćwierć czy pół wieku po mnie? O tęsknocie, bezradności i sprycie pierwszych osadników na Ziemiach Odzyskanych, o grotesce szabru, o zatopieniu okrętu "Wilhelm Gustloff" z tysiącami niemieckich cywilów, o otwockiej próbie przywrócenia dzieciństwa sierotom żydowskim, o zasiedlaniu gruzów Warszawy (wojsko wzywa, by ludzie znaczyli miejsca, gdzie mogą być miny, najlepiej – pękiem słomy na żerdzi). Autorka dotarła do świadków i uczestników wszystkich historii i zachowała język ich opowieści, bezlik zdumiewających szczegółów, łzy, namysł, ale także śmiech, jak w życiu. – To był rok wyjątkowo intensywnego życia i czuje się to na każdej stronie tych świetnych reportaży.

W domowym zaciszu

5 marzec 2015

Dziennikarka Dzień Dobry TVN odwiedziła Ewę Błaszczyk i Mariannę Janczarską w ich domu. Pretekstem do tego spotkania była książka Ewy Błaszczyk "Lubię żyć".
Reportaż dostępny tutaj: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ewa-blaszczyk-z-corka-w-domowym-zaciszu,159997.html

Medal Solidarności Społecznej dla Ewy Błaszczyk

4 luty 2015

W sobotę 24 stycznia br. podczas Wielkiej Gali Liderów polskiego Biznesu w Teatrze Wielkim w Warszawie p. Ewa Błaszczyk odebrała Medal Solidarności Społecznej. Przyznana nagroda jest wyrazem uznania i podziękowania za zaangażowanie w prace Fundacji „Akogo?”, pomoc potrzebującym, propagowanie idei odpowiedzialności społecznej i budowę solidarności społecznej.

Recital "Pozwól mi spróbować jeszcze raz"

26 styczeń 2015

W swoim nowym recitalu w Teatrze Studio Ewa Błaszczyk opowiada swój los piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kleyffa...

czytaj dalej...

Spotkanie z Ewą Błaszczyk

22 styczeń 2015

22 stycznia o godz. 18.00 w Empiku przy ul. Marszałkowskiej 104/122 w Warszawie odbyło się spotkanie z Ewą Błaszczyk oraz Agnieszką Litorowicz-Siegert z okazji premiery książki "Lubię żyć".

"Lubię żyć" TO PRZEJMUJĄCA OPOWIEŚĆ O SILNEJ I MĄDREJ KOBIECIE, PRZED KTÓRĄ ŻYCIE POSTAWIŁO BARDZO TRUDNE ZADANIE. MUSIAŁA SIĘ Z NIM ZMIERZYĆ. I DAŁA SOBIE RADĘ.

zdjęcie książki Lubię Żyć
zdjęcie książki Lubię Żyć
zdjęcie książki Lubię Żyć
zdjęcie książki Lubię Żyć
zdjęcie książki Lubię Żyć

Oświadczenie

26 grudzień 2014

Oświadczenie opublikowane w październiku 2013 roku w nawiązaniu do artykułu zamieszczonego w tygodniku "Wprost", Nr 42, 14 - 20.10 2013, pt. "Kiedy umiera mózg".

Oświadcenie w formie PDF

Minister Bogdan Zdrojewski wręczył medale "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"

11 kwiecień 2014

20 osób zostało uhonorowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego medalami "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Odznaczenia odebrali wybitni przedstawiciele środowiska filmowego, muzycznego oraz literackiego.

czytaj dalej...

Recital Nawet gdy wichura w Kalinowym Sercu

6 grudzień 2013

6 grudnia w Kalinowym Sercu odbyło się spotkanie muzyczne z Ewą Błaszczyk "Nawet gdy...".
Oprócz Ewy Błaszczyk w koncercie udział wzięli:
Marianna Janczarska - śpiew, gitara
Andrzej "e-moll" Kowalczyk - gitara
Marcin Partyka - piano
Opis recitalu: Nawet gdy wichura

Oświadczenie

21 październik 2013

Oświadczenie w nawiązaniu do artykułu zamieszczonego w tygodniku "Wprost", Nr 42, 14 - 20.10 2013, pt. "Kiedy umiera mózg".

Oświadcenie w formie PDF

Otwarcie kliniki "Budzik"

7 grudzień 2012

7 grudnia 2012 odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce kliniki "Budzik" dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, dedykowanej Janowi Pawłowi II.

Więcej informacji na stronie Fundacji "Akogo?" - www.akogo.pl

Prezydent odznaczył kobiety zasłużone dla demokracji

4 czerwiec 2012

4 czerwca Pani Ewa Błaszczyk została odznaczona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

[Zdjecia pochodzą z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP]